OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

benzin_tankovaniNa Vysočině se v minulém týdnu ceny pohonných hmot mírně snížily, litr naturalu je k dostání za 35,07 Kč. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 šel v kraji s cenou dolů o 11 haléřů a prodává se za 35,07 Kč za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o devět haléřů na 35,05 Kč za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Pelhřimov, v průměru za 34,45 koruny za litr. To je o 23 haléřů méně než před týdnem. Nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Žďár nad Sázavou, litr tam stojí průměrně 35,79 Kč (o pět haléřů méně než před týdnem).

Průměrná cena nafty v kraji klesla o dva haléře, řidiči ji nakoupí za 34,75 Kč za jeden litr. Republikový průměr se snížil stejně jako v případě benzinu o devět haléřů na 34,44 Kč za jeden litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Pelhřimov, v průměru tam za ní pumpaři inkasují 34,24 Kč za litr (o 13 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu drží diesel na benzinových pumpách v okrese Žďár nad Sázavou, kde se za jeden litr platí v průměru 35,33 Kč. Tedy o 10 haléřů více než před týdnem. Žďársko je jediným regionem, kde se litr dieselu tankuje za více než 35 korun.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA