CONTEG lab ikonaV Pelhřimově bylo otevřeno unikátní evropské testovací centrum pro datová centra a spuštěny do provozu nejnovější výrobní technologie. Společnost Conteg významně rozšířila svůj výrobní závod v Pelhřimově a zahájila činnost unikátního TestCentra pro datová centra (TC4DC). Dále byly do provozu uvedeny nové výrobní technologie. Celková investice dosáhla 105 mil. Kč. Doba výstavby byla 15 měsíců a celá investice by nebyla realizovatelná bez pomoci strukturálních fondů Evropské unie.

REKLAMA

Testovací centrum umožňuje kromě jiného ověřovat energetickou účinnost a bezpečnost jednotlivých řešení datových center. Projekt je svým řešením a komplexností jedinečný nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. V testovací laboratoři probíhají testy nových výrobků společnosti Conteg a ověřování vlastností již realizovaných či navrhovaných sestav datových center. Na studiích a experimentech aktivně spolupracují vědci z českých vysokých škol. 

TestCentrum o celkové ploše 156 m2 je rozděleno na místnost pro technické zázemí a vlastní laboratoř, která je vybudovaná jako modelové datové centrum o ploše 75 m2 se zdvojenou podlahou o výšce 80 cm a s prostorem 100 cm nad sníženým podhledem, a umožňuje instalaci libovolného uspořádání rozvaděčů stejně jako v reálných situacích, samostatné rozvaděče, jejich řady, uzavřené uličky a také uzavřené rozvaděčové sestavy nazývané closed loopy. 

CONTEG lab paska

V testovacím datovém centru jsou ověřovány různé varianty tradičních i experimentálních uspořádání IT rozvaděčů s tepelnou zátěží. Na vodní a chladivové systémy mohou být připojeny různé typy vnitřních chladicích jednotek přesné klimatizace. K dispozici jsou dvě vodou chlazené CRAC jednotky (Computer Room Air Conditioning) s výfukem do zdvojené podlahy. Na rozvod studené vody může být připojeno až 12 klimatizačních jednotek určených pro instalaci do řad rozvaděčů, které má společnost Conteg ve svém výrobním programu a jejichž vývoji se soustavně věnuje.

Cílem testovacího centra je výzkum a ověřování obecných principů budování datových center, pozorování energetické účinnosti a bezpečnosti při různých uspořádáních rozvaděčů v datových centrech a testování konkrétních návrhů datových center. TestCentrum bude využíváno nejen pro ověřování energetické účinnosti a kvality komplexních řešení datových center navržených a sestavených z komponentů produkce společnosti Conteg, ale také pro ověření správnosti, účinnosti, úspornosti, funkčnosti a bezpečnosti již realizovaných projektů dle požadavků zákazníků.

CONTEG lab centrum

V nově otevřených prostorech multifunkční budovy se kromě testovací laboratoře nachází i konferenční a školicí centrum a moderní robotické provozy pro výrobu rozvaděčů. Projekt byl spolufinancován v rámci dotačních titulů Program Inovace, Program Potenciál a Program Školicí střediska z evropských strukturálních fondů. 

O společnosti Conteg

Společnost Conteg je jedním z největších výrobců rozvaděčů a řešení pro datová centra v Evropě. Portfolio produktů nabízí komponenty pro celková řešení datových center a telekomunikační a datové rozvaděčové systémy: serverové rozvaděče, systémy chlazení, 

inteligentní zásuvkové panely, vysokokapacitní vyvazovací panely, optické kanály, monitorovací systémy, nástěnné rozvaděče a příslušenství. 

Výrobky značky Conteg jsou vždy spojovány s vysokou kvalitou technologického zpracování, což dokazují i udělené certifikáty ISO, TUV a členství v mezinárodních organizacích Green Grid, BICSI, European Datacenter Association.

Široká škála výrobků je doplněna celou řadou odborných služeb, od technických návrhů a konzultací přes počítačové simulace a laboratorní testy až po špičkový servis všech dodaných systémů.

Centrála v Praze, výrobní závody v Pelhřimově a Příbrami

Pobočky v 5 zemích: Francie, Holandsko, Rakousko, Rusko, Spojené arabské emiráty

Prodejní kanceláře: Německo (Mnichov a Kolín nad Rýnem) a Slovensko

86 distribučních partnerů ve 49 zemích 3 kontinentů


Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA