agrostroj ikonaStrojírenská společnost Agrostroj plánuje přijmout kvůli rostoucí výrobě asi 150 nových pracovníků. Část pracovníků plánuje firma přijmout už v letošním roce, zbývající pak nastoupí příští rok. Pelhřimovský závod má dnes už 1600 pracovníků a vzniká zde další hala. Největší Zaměstnavatel na Pelhřimovsku plánuje ještě další rozšiřování výroby. 

Firma Agrostroj je tradičním českým výrobcem zemědělské techniky a další významné zakázky dostává od výrobců nákladních aut, stavebních a užitkových strojů a má i svou nástrojařskou výrobu. Většinu své výroby firma exportuje do zahraničí. 

REKLAMA

Loňský obrat Agrostroje, včetně dceřiných Humpoleckých strojíren, činil 3,7 miliardy korun a v meziročním srovnání stoupl o 27 procent. Pro firmu to byl nejúspěšnější rok za mnohaleté období. Letos plánuje firma desetiprocentní růst tržeb. 

Výrobní haly Agrostroje dnes zabírají 100.000 metrů čtverečních a během dvou až čtyř let by měly přibýt další haly celkem s 60.000 metry čtverečními. V letech 2015 až 2016 plánuje firma ve spolupráci se svými obchodními partnery postavit také závod v Rusku.

Podle vedení firmy je limitující pro rozvoj strojírenství v Česku zastaralé školství, které pro tento obor vychovává nedostatek lidí, kteří mohou nahradit odborníky odcházející do důchodu.

Právě proto  Agrostroj podporuje studenty stipendii a angažuje se ve vzdělávání pracovníků. Má svou svářečskou školu i vzdělávací středisko na obráběcí stroje. Pro letošek připravuje i vlastní systém výuky cizích jazyků. 


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

 
REKLAMA