vystaviste_zeme_zivitelkaAgrosalon Země Živitelka začne ve čtvrtek v Českých Budějovicích a potrvá do úterý. Ředitelka výstaviště Marcela Payerová řekla novinářům, že na 37. ročník se přihlásilo 602 tuzemských i zahraničních vystavovatelů.

Ve čtvrtek v devět hodin ráno se po sedmatřicáté otevřou brány českobudějovického výstaviště při zahájení tradičního agrosalonu Země Živitelka. Výstava se věnuje zemědělské technice, rostlinné i živočišné výrobě, potravinářské výrobě, lesnímu a vodnímu hospodářství, ale i obnově venkova, ekologickým technologiím a obnovitelným zdrojům energie.

"Novinkou letošního ročníku je prezentace značky Regionální potravina. V pavilonu R se budou při akci Ochutnejte to nejlepší z Čech a Moravy prezentovat vítězné potraviny z jednotlivých krajů ČR. Cílem je seznámit lidi se značkou a prosadit tak na trhu opravdu kvalitní, chutné a tradiční potravinářské výrobky," řekla Payerová.


zdroj videa: youtube.com

V reprezentativním pavilonu R1 a na přilehlých plochách s označením Pavilon venkova představí svou činnost Celostátní síť pro venkov, místní akční skupiny a Spolek pro obnovu venkova ČR. Větší prostor letos dostanou také myslivecké jednoty ČR, Český rybářský svaz, Česká zemědělská univerzita, Jihočeská univerzita a Sdružení vlastníků soukromých a obecních lesů ČR.

"Jednotlivé dny jsme rozdělili do různých témat. Ve čtvrtek bude Den ekostylu a Den potravin, v pátek bude Den českého venkova, Den družstevnictví a Den zpracovatelů masa. V neděli jsou v plánu Národní dožínky a Den myslivosti. V pondělí nabídneme Den Jihočeského kraje a v úterý Den zemědělství a Den regionálních potravin," dodala Payerová.

Organizátoři agrosalonu očekávají i letos velký zájem veřejnosti a vysokou návštěvnost. "Předloni i vloni překročil počet návštěvníků 100 000, letos kvůli nepřízni počasí očekáváme mírný pokles, ale doufáme, že i tak hranici 100 000 lidí překročíme," doplnila Payerová.

Nad bezpečností a plynulostí v očekávaném silném provozu budou bdít během výstavy dopravní policisté. "Ti budou řídit dopravu na hlavních příjezdových komunikacích do Českých Budějovic a na důležitých světelných křižovatkách v krajském městě," řekla mluvčí policie Regina Tupá.

V areálu výstaviště bude detašované pracoviště obvodního oddělení policie. "Zde se mohou lidé s případnými problémy obracet na policisty. Přímý výkon služby posílí v místě výstavy další policejní hlídky," dodala Tupá.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA