benzin_tankovaniV Jihočeském kraji v minulém týdnu klesla cena benzinu o 15 haléřů, cena nafty se snížila o 17 haléřů. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,58 koruny za litr, prodává se tedy o 15 haléřů levněji než před týdnem. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o osm haléřů na 35,04 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Jindřichův Hradec, průměrná cena tam je 34,36 koruny za litr. To je o 38 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Český Krumlov, litr tam stojí průměrně 35,17 korun (o dva haléře méně než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji se snížila, řidiči ji nakoupí v průměru za 33,88 koruny za jeden litr. To je o 17 haléřů méně než před týdnem. Republikový průměr se snížil o 14 haléřů na 34,17 koruny za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Strakonice, v průměru za ní pumpaři inkasují 33,58 koruny za litr (o 23 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Prachatice, za jeden litr se tam platí 34,18 koruny (tedy o jeden haléř méně než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA