benzin_cenyV Jihočeském kraji v minulém týdnu ceny benzinu i nafty vzrostly shodně o 35 haléřů. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,69 koruny za litr, prodává se tedy o 35 haléřů dráže než před týdnem. V celé ČR jeho cena vzrostla v průměru o 35 haléřů na historické maximum 35,06 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Tábor, průměrná cena tam je 34,42 koruny za litr. To je o 31 haléřů více než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Prachatice, litr tam stojí průměrně 34,92 korun (o 47 haléřů více než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji také zvýšila, řidiči ji nakoupí v průměru za 34,31 koruny za jeden litr. To je o 35 haléřů více než před týdnem. Průměrná cena nafty v celorepublikovém průměru zdražila o 34 haléřů na 34,54 koruny za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Písek, v průměru za ní pumpaři inkasují 34,20 koruny za litr (o 40 haléřů více než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Jindřichův Hradec, za jeden litr se tam platí 34,40 koruny (o 22 haléřů více než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA