benzin_tankovaniV Jihočeském kraji v minulém týdnu ceny benzinu vzrostly o 76 haléřů, nafta zdražila o 41 haléřů. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,34 koruny za litr, prodává se tedy o 76 haléřů dráže než před týdnem. V celé ČR se jeho cena v uplynulém týdnu zvýšila v průměru o 69 haléřů na 34,74 Kč.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Písek, průměrná cena tam je 34,09 koruny za litr. To je o 58 haléřů více než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Český Krumlov, litr tam stojí průměrně 34,56 korun (o 88 haléřů více než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji také zvýšila, řidiči ji nakoupí v průměru za 33,96 koruny za jeden litr. To je o 41 haléřů více než před týdnem. Průměrná cena nafty v celorepublikovém průměru zdražila o 39 haléřů na 34,20 Kč.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Písek, v průměru za ní pumpaři inkasují 33,80 koruny za litr (o 36 haléřů více než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Jindřichův Hradec, za jeden litr se tam platí 34,18 koruny (o 59 haléřů více než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA