benzin_cenyV Jihočeském kraji v minulém týdnu stoupla cena benzinu o 12 haléřů, cena nafty se snížila o jeden haléř. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,53 koruny za litr, prodává se tedy o 12 haléřů dráže než před týdnem. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu vzrostla v průměru o 10 haléřů na 34,95 Kč.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Tábor, průměrná cena tam je 33,98 koruny za litr. To je o 17 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Prachatice, litr tam stojí průměrně 34,79 koruny (o 12 haléřů více než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji se nepatrně snížila, řidiči ji nakoupí v průměru za 33,83 koruny za jeden litr. To je o jeden haléř méně než před týdnem. Republikový průměr stoupl o 12 haléřů na 34,16 Kč.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Strakonice, v průměru za ní pumpaři inkasují 33,53 koruny za litr (o čtyři haléře méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Prachatice, za jeden litr se tam platí 34,07 koruny (tedy o 15 haléřů méně než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA