benzin_cenyV Jihočeském kraji v minulém týdnu zlevnil benzin o tři haléře, nafta naopak o čtyři haléře zdražila. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. 

Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,66 koruny za litr, prodává se tedy o tři haléře levněji než před týdnem. V celé ČR jeho cena vzrostla v průměru o dva haléře na 35,08 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Strakonice, průměrná cena tam je 34,42 koruny za litr. To je o 19 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Prachatice, litr tam stojí průměrně 34,96 korun (o čtyři haléře více než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji mírně zvýšila, řidiči ji nakoupí v průměru za 34,35 koruny za jeden litr. To je o čtyři haléře více než před týdnem. Průměrná cena nafty v celorepublikovém průměru zůstala na stejné úrovni jako před týdnem, tedy na 34,54 koruny za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Strakonice, v průměru za ní pumpaři inkasují 34,15 koruny za litr (o sedm haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Jindřichův Hradec, za jeden litr se tam platí 34,60 koruny (o 20 haléřů více než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje návštěvnost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA