benzinV Jihočeském kraji v minulém týdnu ceny benzinu vzrostly o pět haléřů, nafta zdražila o jeden haléř. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 33,58 koruny za litr, prodává se tedy o pět haléřů dráže než před týdnem. V celé ČR se jeho cena v uplynulém týdnu snížila v průměru o jeden haléř na 34,05 koruny.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Tábor, průměrná cena tam je 33,48 koruny za litr. To je o devět haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Prachatice, litr tam stojí průměrně 33,81 korun (o 18 haléřů více než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji nepatrně zvýšila, řidiči ji nakoupí v průměru za 33,55 koruny za jeden litr. To je o jeden haléř více než před týdnem. Průměrná cena nafty v celorepublikovém průměru zdražila o jeden haléř na 33,81 koruny.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Písek, v průměru za ní pumpaři inkasují 33,44 koruny za litr (o jeden haléř méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Prachatice, za jeden litr se tam platí 33,76 koruny (o 25 haléřů méně než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA