benzin_cenyV Jihočeském kraji v minulém týdnu klesly ceny benzinu i nafty. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,27 koruny za litr, prodává se tedy o 21 haléřů levněji než před týdnem. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o 12 haléřů na 34,74 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Písek, průměrná cena tam je 33,94 koruny za litr. To je o 34 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Český Krumlov, litr tam stojí průměrně 34,66 koruny (o 33 haléřů méně než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji se mírně snížila, řidiči ji nakoupí v průměru za 33,54 koruny za jeden litr. To je o 23 haléřů méně než před týdnem. Republikový průměr se snížil o 12 haléřů na 33,96 koruny za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Strakonice, v průměru za ní pumpaři inkasují 33,36 koruny za litr (stejně jako před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Prachatice, za jeden litr se tam platí 33,87 koruny (tedy o 13 haléřů více než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA