benzin_cenyV Jihočeském kraji v minulém týdnu ceny benzinu klesly, nafta naopak mírně zdražila. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 33,59 koruny za litr, prodává se tedy o 11 haléřů levněji než před týdnem. V celé ČR jeho cena klesla v průměru o šest haléřů na 34,14 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Tábor, průměrná cena tam je 33,43 koruny za litr. To je o osm haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Prachatice, litr tam stojí průměrně 33,86 korun (o 14 haléřů méně než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji nepatrně zvýšila, řidiči ji nakoupí v průměru za 33,48 koruny za jeden litr. To je o dva haléře více než před týdnem. Republikový průměr se zvýšil o jeden haléř na 33,79 koruny za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Tábor, v průměru za ní pumpaři inkasují 33,37 koruny za litr (o osm haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Jindřichův Hradec, za jeden litr se tam platí 33,58 koruny (o 4 haléře více než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA