benzin_cenyV Jihočeském kraji v minulém týdnu výrazně stouply ceny benzinu i nafty. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 33,40 koruny za litr, prodává se tedy o 68 haléřů dráže než před týdnem. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu v průměru vzrostla o 64 haléřů na 33,99 koruny za litr, což je nejvyšší úroveň v historii.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Strakonice, průměrná cena tam je 33,18 koruny za litr. To je o 72 haléřů více než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Prachatice, litr tam stojí průměrně 33,60 koruny (o 57 haléřů více než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji také výrazně zvýšila, řidiči ji nakoupí v průměru za 33,10 koruny za jeden litr. To je o 51 haléřů více než před týdnem. Republikový průměr se přitom zvýšil o 49 haléřů na 33,35 koruny za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Písek, v průměru za ní pumpaři inkasují 32,89 koruny za litr (o 44 haléřů více než před týdnem). Nejvyšší cenu drží nafta na benzinových pumpách v okrese Prachatice, za jeden litr se tam platí 33,30 koruny (o 64 haléřů více než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA