benzinV Jihočeském kraji v minulém týdnu mírně stouply ceny benzinu o jeden haléř, zatímco cena nafty klesla o 13 haléřů. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,73 koruny za litr, prodává se tedy o jeden haléř dráže než před týdnem. V celé ČR jeho cena klesla v průměru o deset haléřů na 35,12 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Písek, průměrná cena tam je 34,50 koruny za litr. To je o 12 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Český Krumlov, litr tam stojí průměrně 35,19 korun (o 11 haléřů více než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji se snížila, řidiči ji nakoupí v průměru za 34,05 koruny za jeden litr. To je o 13 haléřů méně než před týdnem. Republikový průměr se snížil o 14 haléřů na 34,31 koruny za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Strakonice, v průměru za ní pumpaři inkasují 33,81 koruny za litr (o 19 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Jindřichův Hradec, za jeden litr se tam platí 34,21 koruny (tedy o tři haléře více než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA