REKLAMA

benzin cenyV Jihočeském kraji v minulém týdnu stouply ceny benzinu i nafty. Vyplývá to z úterní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,24 koruny za litr, prodává se tedy o 21 haléřů dráže než před týdnem. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu stoupla v průměru o devět haléřů na 34,74 koruny za litr.

REKLAMA

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Tábor, průměrná cena tam je 33,31 koruny za litr. To je o 16 haléřů více než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Český Krumlov, litr tam stojí průměrně 34,91 koruny (o 24 haléřů více než před týdnem).

Průměrná cena nafty v kraji také nepatrně stoupla, řidiči ji nakoupí v průměru za 35,14 koruny za jeden litr. To je o jeden haléř více než před týdnem. Republikový průměr se zvýšil o dva haléře na 35,50 koruny za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okres Tábor, kde za ni v průměru pumpaři inkasují 34,50 koruny za litr (o 14 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Český Krumlov, za jeden litr se tam platí 35,60 koruny (o pět haléřů více než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

Zdroj: MEDIAFAX


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA