Kriminalisté zadrželi pětadvacetiletého muže ze Žďárska, který v místě svého bydliště vyráběl pervitin. Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili přenosnou varnu a další potřeby pro výrobu drogy. Muž je obviněn z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a v současné době je umístěn v brněnské vazební věznici.

varna velka bites PCR 1

REKLAMA

varna velka bites PCR 2

Foto: Policie ČR

Vlastní operativní činností zjistili žďárští kriminalisté, že by v jednom z bytů ve Velké Bíteši mělo docházet k výrobě pervitinu. Kriminalisté poznatky k této trestné činnosti prověřovali několik měsíců a ve středu 4. března zakročili a zadrželi dvě osoby. Do bytu kriminalisté ve spolupráci s Jednotkou pro ochranu Jaderné elektrárny Dukovany vstoupili na základě soudního příkazu k provedení domovní prohlídky. V bytě, který se nachází v bytovém domě, zadrželi pětadvacetiletého muže zrovna při výrobě drogy a čtyřiadvacetiletou ženu. „Dále jsme na místě zajistili přenosnou varnu, laboratorní sklo a léky a chemikálie potřebné pro výrobu pervitinu,“ uvedl vedoucí žďarských kriminalistů Radek Uhlíř. Kriminalisté dále zajistili přibližně 10 gramů vyrobeného pervitinu, přes 30 tablet extáze a přes 20 sáčků hašiše.

Kriminalisté zadrženého muže umístili do policejní cely a druhý den vyšetřovatel zahájil jeho trestní stíhání pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž je obviněn z toho, že přinejmenším od počátku roku 2014 do svého zadržení vyráběl pervitin a tuto drogu pak buď zdarma, nebo za úplatu předával dalším osobám. Obviněný se ke svému jednání doznal. Zadrženou ženu kriminalisté po provedení procesních úkonů propustili.

Vzhledem k uvedeným skutečnostem a tomu, že muž je již obžalován pro další drogovou a násilnou trestnou činnost, byl podán návrh na vzetí obviněného do vazby a soud tento návrh akceptoval. Za uvedený přečin hrozí muži až pět let vězení. „V současné době stále probíhá vyšetřování celého případu a není vyloučeno, že budou obviněny i další osoby,“ dodal Uhlíř.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací