Srážka dvou aut u Valče v sobotu v podvečer skončila tragicky, smrtí jednašedesátiletého muže.

Oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na silnici II/351 mezi obcemi Třebenice a Dalešice na Třebíčsku, přijali policisté v sobotu 11. července krátce po sedmnácté hodině. V katastru obce Valeč se střetly dva osobní automobily.

REKLAMA

dn valec tragicka 11072015 1

„Pětadvacetiletý řidič projížděl s osobním vozidlem Mercedes ve směru od Třebenic na Dalešice. Nepřizpůsobil však rychlost svým schopnostem, po projetí levotočivou zatáčkou vlivem vysoké rychlosti nezvládl řízení vozidla a přejel s autem do protisměru, kde se čelně střetl s vozidlem Citroen, jehož řidič jel v opačném směru jízdy od Dalešic na Třebenice. Po nárazu byl citroen odhozen do travnatého silničního příkopu, kde se přetočil kolem své osy a dopadl na střechu. Mercedes byl po nárazu odhozen vpravo do kovových silničních svodidel a dopadl vlevo do silničního příkopu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková. Jak doplnila, jednašedesátiletý řidič citroenu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě dopravní nehody zemřel.

dn valec tragicka 11072015 1

Dále se zranil řidič a spolujedoucí z mercedesu, řidič byl převezen do nemocnice v Třebíči a spolujedoucí transportován vrtulníkem letecké záchranné služby do nemocnice v Jihlavě. Alkohol u řidiče mercedesu na místě dopravní nehody vyloučila dechová zkouška. V nemocnici u něj byl ze slin proveden také test na přítomnost omamných a psychotropních látek s negativním výsledkem.

dn valec tragicka 11072015 2

Foto: HZS Kraje Vysočina

Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 170 tisíc korun. Na místě střetu byl kromě vyšetřovatele služby kriminální policie a vyšetřování přítomen také znalec v oboru dopravy a silničních nehod, který důkladně ohledal obě havarovaná vozidla. Silnice byla po nehodě zcela uzavřena po celou dobu provádění záchranných prací a policejního vyšetřování. Řidiči místo objížděli po okolních komunikacích. Silnice byla znovu průjezdná kolem půl jedenácté v noci.

Další okolnosti tragické dopravní nehody a míra zavinění jsou předmětem vyšetřování. V letošním roce zemřelo při dopravních nehodách v Kraji Vysočina již 16 osob.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací