REKLAMA
REKLAMA

Oranžový míč a snaha dostat jich do obroučky koše víc než soupeř. Populární míčový sport má solidní základnu také ve Vyškově a s ní spojenou řadu úspěchů. Starosta Karel Goldemund ve čtvrtek 28. června osobně poděkoval za vzornou reprezentaci města mladým basketbalistům. 

 

V červnu se totiž tým kategorie U10 mix složený z 13 chlapců a 1 dívky zúčastnil třídenního turnaje v Brandýse nad Labem a z desítky družstev obsadil druhé místo. Mladé naděje z Basketbalového klubu Vyškov přivedl do kanceláře starosty trenér Dalibor Paluda. „Každý odvedl kus práce, děti nasbíraly zkušenosti. Nesmírně mě potěšilo, že se snažily maximálně spolupracovat,“ ocenil trenér.

REKLAMA

Jak zdůraznil starosta Goldemund, město nejrůznější sportovní odvětví rádo a dlouhodobě podporuje. „Poděkování a gratulace samozřejmě směřuje k celému týmu, uznání ovšem zaslouží také všichni ti, kteří se o děti starají, připravují jim podmínky, ať už v oddílu nebo doma. Sport mladým hráčům pomáhá se sebevědomím, poznávají díky němu první výhry i porážky, což je velmi důležité,“ zmínil starosta Vyškova.

Město v letošním roce pomohlo klubu poskytnutím programové dotace ve výši 140 tisíc korun, na jaře pak zastupitelé schválili individuální dotaci 50 tisíc na účast na mezinárodním turnaji ve Francii, kterého se za Vyškov zúčastnilo družstvo děvčat U15.

REKLAMA