REKLAMA

Další výrazný posun hlásí stavební firma, pod jejímž vedením ve Vyškově vzniká největší letošní investice města. Na konci srpna byla vlastní hala vyškovského zimního stadionu vizuálně hotová. Zvnějšku i zvnitřku. Dělníci pokračují se zázemím a montážemi technologií.

Přes léto mimo jiné usadili ocelové střešní oblouky, zateplili střechu podvěšováním tepelných izolací, namontovali vyhřívání podloží ledové plochy a rovněž se zabývali technologiemi, jako je voda nebo topení. Na začátku srpna odstartovala montáž vnitřního zateplení haly, na jejíž dokončení byl vyhrazen jeden měsíc. „Rovněž jsme začali montovat okna,“ připomněl k srpnovým zásahům za společnost Zimní stadion Vyškov, která sportovní stánek staví a bude jej i 15 let provozovat, Tomáš Halas.

REKLAMA

vystavba zimniho stadionu vyskov OF.WEB 1

V září pak stavebníky čeká montáž technologie chlazení ledové plochy, o týden později pak její betonáž. „První vrstvou bylo vyhřívání podloží, pak následují izolace a právě betonáž chladicího registru ledové plochy. V září nás potom čeká mimo jiné osvětlení, vzduchotechnika a montáž mantinelů na zabetonované kotvy v ledové ploše. Na mantinely následně přijdou skla,“ popsal Halas.

vystavba zimniho stadionu vyskov OF.WEB 2

Foto zdroj: web města

Zatímco zvenku upoutají jeřábem usazené střešní oblouky, uvnitř to může být restaurace s prosklenou stěnou, odkud mohou návštěvníci u kávy pozorovat třeba své děti při hokejovém nebo krasobruslařském tréninku. „Hokej je v Česku řadu let nesmírně populární sport. Zimní stadion do okresního města rozhodně patří. Jsme rádi, že od podzimu znovu poslouží hokejistům, krasobruslařskému oddílu i široké veřejnosti. Těší nás, jak práce pokračují. Od začátku nám šlo o to, aby bylo sportoviště zachováno, vzhledem k nákladům jsme ovšem museli jít jinou cestou, jelikož nemohlo být postaveno v kapacitách bývalého stadionu. Primárně nám šlo o jedno: aby si každý Vyškovan mohl zasportovat,“ shrnul starosta Vyškova Karel Goldemund.

 

Zdroj: web města Vyškov

REKLAMA