REKLAMA
REKLAMA

Bývalý starosta Kamil Král, jeho kolega bývalý místostarosta Břetislav Gregor a někdejší přednosta Okresního úřadu ve Vyškově Pavel Vašíček. Trojice mužů, kterým na podzim současný starosta Karel Goldemund udělí Čestné občanství města Vyškova. 

 

Slavnostní chvíle se bude konat při příležitosti odhalení památníku padlým v 1. světové válce, které je naplánované v průběhu jubilejního 10. ročníku mezinárodního festivalu dětských pěveckých sborů ZpívejFest. Slavnostní akt se uskuteční ve čtvrtek 13. září na vyškovském hřbitově.

REKLAMA

Zastupitelstvo města Vyškova zároveň schválilo udělení Ceny města Vyškova dlouholetému pedagogovi vyškovského gymnázia Aloisi Klevetovi, bývalému řediteli Muzea Vyškovska Františku Korvasovi a bývalému cyklistickému závodníkovi a posléze úspěšnému trenérovi Břetislavu Usnulovi, který své svěřence dovedl na tři letní olympiády. „Myslím, že jsme vybrali kandidáty, kteří se o rozvoj Vyškova a jeho dobré jméno významně zasadili. Jde o osobnosti, které jsou s městem významným způsobem spojené. Těmito oceněními jim chceme za jejich dlouholetou práci a úsilí poděkovat. Připomínáme si 100. výročí vzniku Československé republiky a příležitost při odhalení sochy ženy, která bude důstojnou připomínkou sto let starých událostí, se pochopitelně nabízela,“ zmínil starosta Vyškova Karel Goldemund.

Naposledy se ocenění udělovala v roce 2008.

REKLAMA