Do letošní páté etapy dobrovolnické akce Čas pro dobrou věc se zapojilo 104 zaměstnanců Skupiny ČEZ, převážně z Jaderné elektrárny Dukovany. Zahradničili, opravovali, čistili přehradu, uklízeli či jinak pomáhali devíti neziskovým organizacím včetně škol na Vysočině a v Jihomoravském kraji.

 

REKLAMA

Foto zdroj: ČEZ

Energetici z Dukovan potvrdili i letos svou odhodlanost a pevnou vůli pomáhat potřebným, když se v hojném počtu 104 zájemců přihlásili doprojektu firemního dobrovolnictví Skupiny ČEZ s názvem Čas pro dobrou věc.

Uprostřed týdne (13. až 14. června) se zapojili do pomocných prací v sedmi organizacích v Kraji Vysočina a v Jihomoravském kraji.

Dvacítka dobrovolníků zamířila do Vřesovic, kde přiložili ruku k malování interiéru Dětského domova a zkrášlování venkovních prostor. Další „čezáci“ se věnovali zahradnickým pracím a údržbě areálu Domova u lesa v Tavíkovicích nebo údržbě areálu v Dětském domově a přidružených školách v Ivančicích.

„Dobří holubi se vracejí a stejně tak se vracejí zaměstnanci JE Dukovany do naší školy. Díky jejich pomoci jsme provedli dlouho plánovanou údržbu školní zahrady.

S pomocí dukovanských pracovníků jsme připravili nájezd pro vozíčkáře do zahrady, vyklidili sklady a místnosti pro realizaci investičních akcí ve škole. Vážíme si této, pro nás tak důležité, pomoci,“ řekla ředitelka Mateřská škola, Základní škola a Dětský domov Ivančice Marta Špalková.

Na Vysočině se 25 dobrovolníků zapojilo do čištění Dalešické přehrady, které pořádala tělovýchovná jednota Koněšín.

S přípravnými pracemi před víkendovým benefičním koncertem pomáhali energetici také myslibořickém středisku Diakonie. Bylo potřeba vyčistit prorostlé chodníky od trávy, okopat růže, posekat trávníky a také umýt okna.  Organizace poskytuje sociální služby seniorům, lidem s demencí a se zdravotním postižením.

Pomoc a pracovní nasazení dobrovolníků ocenili rovněž tři třebíčské organizace: Domov pro seniory, Nemocnice Třebíč a Denní rehabilitační stacionář pro tělesně a mentálně postižené. I v těchto organizacích se energetici zapojili do venkovních prací, ale také do vyklízení skladů a výmalby prostor, natírání plotů.

„Dukovanští nikdy nezklamou. Jejich zájem o firemní dobrovolnictví mě moc těší a za pozitivní zpětnou vazbu od neziskovek považuji i jejich každoroční poptávku po našich zaměstnancích,“uvedla členka představenstva Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková.