V uplynulých dnech zajistil odbor dopravy a komunálních služeb třebíčského městského úřadu opravu oplocení svahu v ulici Na Svahu a opravu chodníku na Karlově náměstí. Ten se propadal kvůli potkanům, kteří si v konstrukční vrstvě prohrabali chodbičky.

 

REKLAMA

„Dostali jsme upozornění od občanů města, že oplocení svahu v ulici Na Svahu je poškozené a nebezpečné. Demontovali jsme silně poškozenou původní konstrukci a nahradili ji novým, poplastovaným pletivem na ocelových sloupcích. Původní konstrukci jsme demontovali v celém rozsahu. Plochy po demontáži jsme upravili a oseli trávou,“ popsal úpravy vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb Aleš Kratina.oplocena na svahu TREBIC

K druhé opravě sdělil, že se na Karlově náměstí na jednom místě již propadl povrch. „Ten jsme odtěžili a odkopali podkladní vrstvu. Přitom jsme zjistili, že problém způsobili potkani. Navezli jsme na místo štěrkovou drť, udusali ji a položili kari sítě. Vše jsme zalili betonem, obnovili asfaltový kryt a upravili dlažbu,“ řekl Kratina a dodal, že tato opatření zároveň zamezí dalšímu propadání.

potkani chodnik TREBIC


Vysočina plná novinek a aktuálních informací