Třebíč už podvacáté vypisuje soutěž o nejkrásnější květinovou výzdobu. Podobné soutěže se konají v řadě měst a obcí v republice a Třebíč patří k pořadatelům, kteří tuto tradici udržují nejdéle. Počet účastníků se obvykle pohybuje kolem čtyřiceti. Rekordní účast byla v roce 2006, kdy se přihlásilo 53 soutěžících.

Přihlásit se může každý majitel či uživatel bytu, domu nebo provozovny, který bude mít fasádu v době vyhodnocování soutěže vyzdobenu živými květinami nebo pnoucími dřevinami. Výzdoba musí být viditelná z veřejného prostranství. Soutěž se vztahuje také na upravené neoplocené předzahrádky na veřejném prostranství. Kromě celkového pořadí se budou v samostatných kategoriích hodnotit domy v památkové zóně, vícepodlažní domy na sídlištích, předzahrádky a nováčci. Pro úspěšné pěstitele budou připraveny peněžité ceny.

REKLAMA

Formuláře pro písemné přihlášky a podrobné podmínky soutěže získají zájemci na internetových stránkách radnice www.trebic.cz nebo si je mohou vyzvednout v budově městského úřadu na Karlově náměstí.

Přihlášky lze podávat do středy 12. srpna 2015.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací