strakoniceSportoviště v lokalitě Na Sídlišti nechá ještě letos zrevitalizovat město Strakonice. Jak agenturu Mediafax informovala mluvčí města Irena Malotová, náklady si vyžádají částku přes 300 tisíc korun.

“Některé přestárlé a nevhodné stromy zmizí a nahradí je nové dřeviny. Sportovní areál Na Sídlišti prochází obměnou zeleně a už dříve byla podél sousedního dopravního půloblouku vysázena dvouřadá alej javorů,“ uvedla Malotová.

REKLAMA

Poraženo bylo také několik bříz a letos budou pokáceny další. Nahradí je 30 čtyřmetrových stromů ginkgo biloba – jínanu dvoulaločného.

“Tento druh je mimořádně odolný vůči klimatickým změnám i přírodním živlům a do sportovního areálu se podle odborníků hodí více než bříza,“ podotkla Malotová.

Z celkové částky 317 tisíc korun, které si revitalizace zeleně vyžádá, uhradí město čtvrtinu, zbytek doplatí ze získané dotace. Radnice chce i v dalších letech pokračovat ve výsadbě větších stromů a keřů tak, aby sportoviště bylo více odcloněno od okolních komunikací a silnic.

Zdroj: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz