valecna municeBezmála pět set kusů munice z 2. světové války likvidovali na konci prosince pyrotechnici, miny a nálože nalezli v zavaleném krytu v objektu bývalých kasáren v Holýšově na Domažlicku. Mediafaxu to ve středu sdělil mluvčí policejního prezidia Jan Melša.

Munici nalezli v částečně zavaleném krytu z 2. světové války v objektu bývalých vojenských kasáren v těžko přístupném terénu. Musela být proto použita těžká technika, asistovali i hasiči.

REKLAMA

"Samotný zásah probíhal za využití techniky pro práci ve výškách, aby nedošlo k ohrožení života a zdraví zakročujících složek. Po šesti hodinách nepřetržité práce bylo vyzvednuto celkem 455 kusů poválečné cvičné munice - protitankové a protipěchotní miny a průbojné a táhlé nálože," doplnil Melša. Munici si pak pyrotechnici odvezli k likvidaci.

V Holýšově nacisté v období protektorátu přestavěli bývalou sklárnu na muniční továrnu. V lesích v okolí nacházejí lidé větší množství munice pravidelně, naposledy v létě objevil turista v lese několik desítek tříštivých granátů.

Zdroj: MEDIAFAX


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz