zebra-ikonaVe středu 6. dubna v době od 14:00 do 16:00 hodin dohlíželi ne správné přecházení po přechodech policisté celého kraje Vysočina. Na Pelhřimovsku policistka preventivně informační skupiny společně s policistou dopravní policie sledovaly, jak přechází chodci po přechodu pro chodce v ulici Architekta Janáka v Pelhřimově.

Během dvou hodin policistky hovořily s několika desítkami chodců, převážně se školáky a jejich rodiči. Policistky se snažily chodcům vštípit pravidla pro bezpečné přecházení vozovky. Aby se před vstupem do vozovky řádně rozhlédli a přesvědčili se, zda mohou vozovku bezpečně přejít. Za správnou odpověď obdrželi chodci malý dárek.

Zebra1_6.4.11_Custom

REKLAMA

V roce 2010 se stalo na Pelhřimovsku celkem 15 nehod s účastí chodců. Z toho 8 nehod bylo zaviněno chodci. Dva chodci utrpěli těžké zranění a 13 chodců utrpělo lehké zranění.

Zebra_6.4.11_Custom

V letošním roce pelhřimovští policisté zadokumentovali již šest nehod s účastí chodce. Z toho čtyři nehody se staly na přechodu pro chodce. Těžké zranění utrpěla v únoru letošního roku 78letá chodkyně, která byla na přechodu pro chodce ve Friedově ulici sražena řidičkou fabie. 


zebra-desatero_Custom