Jchym_Topol_1Veřejné čtení, které vlastně zprvu čtením ani nebylo. Taková byla pelhřimovská návštěva Jáchyma Topola. Přední český básník a prozaik představil sebe a svoje dílo v pátek v prostorách  Městské knihovny v Pelhřimově. Na autorské čtení a besedu přišli především studenti místních středních škol, ale nechyběli ani milovníci současné literatury.

"Já vlastně nerad čtu na veřejnosti," uvedl Jáchym Topol své  vystoupení, které mělo být původně právě veřejným čtením. Autor knihy Kloktat dehet se tak pustil do vyprávění o inuitských a indiánských kulturách, které jsou hlavními motivy jeho knihy Trnová dívka.

Jchym_Topol_2
Později se ale Jáchym Topol osmělil a zabořit oči do textu a přečetl několik ukázek. Během svého uvolněného a bezprostředního vyprávění nechal nahlédnout diváky do světa, ve kterém se mnohdy těžce tvoří knížky a vydělává na obživu. Představil i některé své oblíbené autory, u kterých hledá inspiraci, a nezapomněl se ani zmínit o současném společenském dění. Topol tak v Pelhřimově odhalil i svoji další tvář, tu novinářskou. Setkání s ním bylo podle návštěvníků v pelhřimovské knihovně nejen inspirací, ale i příjemným pohlazením milovníků literatury.

REKLAMA