sumavaSpeciální telefonní linku pro ty, kteří si myslí, že v lesích Národního parku Šumava zjistí faktické porušení zákona, zavede Správa šumavského národního parku. Mluvčí parku Pavel Pechoušek agentuře Mediafax řekl, že v provozu bude během dopoledne od pondělí do středy.

 

REKLAMA

Na telefonní číslo 388 450 800 mohou volat ti, kteří si myslí, že v lesích Národního parku Šumava zjistí faktické porušení zákona, předpisů nebo zásad spojených s realizací všech opatření vedoucí k redukci kůrovcové kalamity tisíciletí na Šumavě. Zřízení linky nabídnul už při setkání u kulatého stolu na Modravě v minulém týdnu ředitel parku Jan Stráský.

“Na lince bude od pondělí do středy k dispozici náš pracovník, a to vždy od devíti do dvanácti hodin dopoledne. Pracovník parku problém vyslechne, zkonzultuje ho s odbornými pracovníky parku a zavolá zpět,“ uvedl ředitel NP Šumava Jan Stráský.

Pokud bude nutné posouzení situace přímo v terénu, domluví si s volajícím schůzku přímo tam.

Setkání na místě, které vyplyne z domluvy, se uskuteční nejdéle do čtyř dnů od telefonátu.

Linka bude zatím fungovat jeden měsíc, aby vedení správy parku prověřilo, zda o ní bude zájem. Pro fungování šumavské linky si také vedení správy parku stanovuje jednu podmínku. Hnutí Duha či jiní blokádisté od začátku uvádí v souvislosti s asanačním zásahem Na Ztraceném celou řadu lží a účelové zkreslených polopravd. Média po takových zprávách rády sahají a vedení správy parku je potom musí pracně vysvětlovat a vyvracet.

“Sice se nám to beze zbytku daří, nicméně nás to stojí hodiny času, které bychom raději věnovali odborné práci a ne podpoře mediálního cirkusu, který ekologičtí aktivisté neustále přiživují,“ uvedl náměstek ředitele parku Jiří Mánek.

Proto člověk, který informaci podá sdělovacím prostředkům, bez požadovaného vysvětlení a ještě dříve než ověří přímo v lese, nebude při dalším sdělení brán správou parku jako důvěryhodný.

“Takovým lidem nejde o řešení problému, ale pouze o vlastní zviditelnění a mediální humbuk,“ řekl mluvčí NP Šumava Pavel Pechoušek.

zdroj: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV