Vynikající spolupráce policistů z obvodního oddělení Třešť a kriminalistů z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava vedla k rychlému objasnění případů tří úmyslně založených požárů v Batelově a okolí. 

„Na základě místní znalosti a především velmi důkladného operativního šetření a vyhodnocování všech získaných poznatků se ve velmi krátké době podařilo zadržet jednadvacetiletého mladíka, který je důvodně podezřelý ze založení všech požárů. Mladík se ke svým činům doznal,“ uvedl plk. PhDr. Aleš Indra, ředitel územního odboru Jihlava, který zároveň vyzdvihl a ocenil rychlou práci svým podřízených.

REKLAMA

Na základě nashromážděných důkazů, stop z místa činů a získaných poznatků vyšetřovatel zahájil trestní stíhání mladíka a obvinil ho ze spáchání pokračujícího přečinu poškození cizí věci a pokračujícího přečinu porušování domovní svobody. Muž se k činům doznal a svým jednáním způsobil majitelům nemovitostí škodu v celkové výši 2 450 000 korun. V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody v trvání až tří let. Motiv pachatele je stále předmětem šetření.

K prvnímu požáru došlo 4. dubna kolem druhé hodiny v noci, kdy někdo úmyslně založil požár v neobývaném rodinném domě na ulici U kulturního domu v Batelově.  Požár poškodil celou nemovitost a majitelce vznikla škoda ve výši 950 000 korun.  Při šetření okolností požáru existovalo důvodné podezření, že jej má na svědomí žhář. Ve stejný den, tedy 4. dubna krátce po třetí hodině ranní, začalo hořet zádveří rekreační chaty v Batelově v lokalitě Ve Vršku. Oheň se rychle rozšířil na celý objekt a majiteli vznikla požárem škoda ve výši 1 450 000 korun. I v tomto případě existovalo důvodné podezření, že požár někdo založil úmyslně. 

Ke třetímu požáru došlo 18. dubna kolem sedmé hodiny ranní v Batelově na ulici Rácovská. I zde tehdy neznámý pachatel založil uvnitř neobývané chalupy požár, který zasáhl i vnitřní část nemovitosti a vzniklá škoda dosáhla částka 50 000 korun.