Skvělý tip na první červencovou sobotu bude návštěva jihlavské zoo. V areálu zoo bude bohatý program pro malé i velké návštěvníky. Ti se mohou těšit také na novou fotosoutěž a samoobslužnou hru v zoo. Probíhat budou i komentovaná krmení doplněná o nový druh zvířat a letové ukázky dravců a sov.

V sobotu 4. července od 10 do 16 hodin začnou v Zoo Jihlava oficiálně prázdniny programem „Prázdniny začínají v zoo“. V parčíku u pavilonu šelem bude pro rodiny s dětmi připravena zábavná stezka nazvaná se Zvířaty do celého světa. U výběhu žiraf u afrického džípu bude mít společnost Derbianus, zachraňující antilopu Derbyho, připraveny soutěže a malování na obličej. Prvních sto dětí bude moci získat dětskou vstupenku zdarma v rámci projektu „S vysloužilci do zoo“ od společnosti Elektrowin. Stačí donést na dočasné odběrové místo na hlavním parkovišti vysloužilý elektrospotřebič.

REKLAMA

Poprvé o tomto víkendu a pak celoročně mohou lidé soutěžit a hrát si v zoo prostřednictvím nové samoobslužné procházky po zoo plné aktivit pro děti. Hra se jmenuje Rodinka v zoo a bude k vyzvednutí na hlavní pokladně.

Od 1. července do konce srpna vyhlašuje Zoo Jihlava také novou fotosoutěž s názvem „Jak si kdo ustele, tak si i lehne“. Cílem je vyfotit zvířata při spánku, nebo nějaké aktivitě se spánkem související. Každá osoba může poslat maximálně jednu fotku na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a poté počkat na potvrzení o přijetí fotografie. Fotky lze posílat do 14. září, do konce září 2020 bude na facebooku zoo hlasování s na Den zvířat 3. října bude vyhlášení výsledků. Do fotosoutěže věnuje ceny společnost Nikon a Zoo Jihlava.

Od 1. července do 31. srpna 2020 se můžete těšit i na oblíbená komentovaná krmení zvířat v Zoo Jihlava. V 10:30 začne komentované krmení surikatami, poté budou následovat v 11:30 žirafy, v 12:00 lamy guanako. V 12:30 bude komentované krmení pokračovat babirusami, v 13:00 medvědy malajskými a v 13:30 lemury kata. Novinkou bude komentované krmení tapírů jihoamerických v 14:00 a na závěr bude krmení surikat v 14:30.

Letové ukázky sov a dravců budou každý den mimo pondělí v 11:00 a v 15:00 hodin celé letní prázdniny a až do konce září.