jihlava_ikona_01V rámci zlepšování péče o pacienty nad šedesát let se v průběhu léta zrekonstruovalo oddělení na pavilonu 4 v Psychiatrické léčebně Jihlava. Do nových prostor se tak přestěhovalo v úterý 10. srpna třicet pacientů z gerontopsychiatrie.

„Oddělení bude sloužit pacientům staršího věku s řadou psychických poruch, zvláště s demencí různého typu. Chceme se opět těmto pacientům více věnovat hlavně formou rehabilitací, pracovních terapií, nácvikem kognitivních funkcí s pomocí psychologa a specializovaných terapeutek,“ uvedla ředitelka jihlavské psychiatrické léčebny Zdeňka Drlíková.

REKLAMA

Psychiatrická léčebna už v lednu tohoto roku uvedla do provozu nově zrekonstruovanou budovu pavilonu 3, která ve dvou patrech slouží dalším padesáti gerontopsychiatrickým pacientům. Mimo jiné se v celém 4. pavilonu mění všechna okna, což bude stát skoro tři a půl milionu korun. V září tam dojde také k instalace nového výtahu podle evropských norem za více než jeden milion korun.
Služeb gerontopsychiatrie na jihlavské psychiatrické léčebně využívá velké množství starších lidí převážně z regionu Vysočina, protože se jedná o špičkové zařízení, které svým pacientům nabízí nadstandardní vybavení a péči.

„Řada starých lidí k nám přijde dezorientovaná nebo zapomíná. Když se pak tito lidé vrací po absolvování programu zpět ke svým rodinám, jsou jejich příbuzní a známí dost často mile překvapeni výrazným zlepšením jejich stavu,“ dodává Drlíková.