Jako pořadatelé si Vás dovolujeme pozvat na tradiční soutěžní výstavu plastikových modelů "O Štít města Jihlavy", 45.ročník a 11. ročník Kit Show, která se bude konat v sobotu 21.3.2020 v refektářích Hotelu Gustav Mahler, Křížová 4, Jihlava.

Soutěžní výstava je veřejnou soutěží plastikových modelářů, kteří zde budou prezentovat své modely letadel, bojové techniky, lodí, dále pak výjevy z dějů zvané dioramata, figurky, atd. Vše dopodrobna a zcela věrně zhotoveno dle skutečnosti. Soudě podle účasti v minulých ročnících a současného zájmu modelářů z celé republiky, bude možno shlédnout zhruba 450 až 500 modelů. Celkem se bude soutěžit ve 29 kategoriích seniorů a dětí, dále se vyhlašuje 24 speciálních ocenění včetně dvou putovních pohárů „Best of Show“ pro nejlepší model letadla a vojenské techniky výstavy, hlasováním příchozích návštěvníků budou oceněni modeláři Cenou diváků. 

REKLAMA

Dále budou přítomni prodejci modelů a modelářského zboží. Vzhledem k tomu, že v Jihlavě a okolí není specializovaný modelářský obchod, tak to bude vítaná příležitost pro dokoupení materiálu a novinek na trhu s plastikovými modely.

Doprovodným programem bude několik besed a přednášek. Přivítáme vzácného hosta paní Jitku Gruntovou.Tato rodačka z Brněnce bude vzpomínat, jak byla očitou svědkyní událostí v pobočce koncentračního tábora v Brněnci, kterou vedl Oskar Schindler. Její přednáška „Oskar Schindler – fakta a mýty“ bude jistě ozdobou doprovodného programu. Člen našeho Klubu Jaroslav Voráček bude mít přednášku na téma – „Jan Doucha – stíhač a Spitfiry na kterých létal“. Bude probíhat specializovaný modelářský workshop, kde se zájemci od špičkového modeláře Vladimíra Beneše dozvědí, jak si poradit se zapeklitou americkou olivovou barvou – „Jak na barvu Olive Green“.

Na Masarykově náměstí bude v rámci výstavy Klub historických vozidel z Úsobí prezentovat několik nákladních a štábních vozidel, včetně několik motocyklů z výzbroje nejen spojeneckých armád.

Upozorňujeme, že výše uvedený program se může měnit s ohledem na zdravotní stav přednášejících, technický stav domluvených historických vozidel a okamžitý stav počasí. Případné změny kvůli koronaviru budou včas oznámeny.

Pokud se někdo bude chtít aktivně zúčastnit, pak se může zaregistrovat po internetu (www.kpmjihlava.estranky.cz) nebo na místě od 8 do 10 hodin. Pro veřejnost bude otevřeno mezi 10 a 16 hodinou.

Vstupné pro veřejnost je 50 Kč, pro návštěvníky do 15 let 20 Kč, pro děti do 6 let zdarma.

Soutěžní výstavu podpořily – Hotel Gustav Mahler, Pivovar Ježek, Special Hobby – výrobce plastikových modelů, Czech Spitfire Club, Eduard Accesories – výrobce plastikových modelů, AZ model/Legato – výrobce plastikových modelů, BOMMA Světlá nad Sázavou.

Hlavním mediálním partnerem je časopis Modelář.

Mediálními partnery jsou Rádio Vysočina, časopis REVI.