Dvě napadení policistů v současné době prověřují kriminalisté havlíčkobrodského územního odboru. První případ se odehrál v polovině minulého týdne, když policisté řešili vzájemné napadání obyvatel domu, druhý pak o dva dny později, kdy dopravní policisty napadl řidič vozidla. Oba podezřelé muže policisté zadrželi.

Na začátku prvního případu stálo oznámení přijaté na tísňové lince 158 ve středu 22. července před jednou hodinou odpoledne od ženy, která uvedla, že má obavu z fyzického napadení ze strany sousedů, a žádala policii o pomoc. K domu v Havlíčkově Brodě ihned vyjela policejní hlídka. Po příjezdu policisté zjistili, že byla ulice před domem dějištěm velmi vyhroceného sporu mezi několika lidmi, muži i ženami, kteří se vzájemně slovně i fyzicky napadali. Policisté ihned zakročili za účelem ukončení konfliktu a zabránění dalšímu násilnému jednání. Jeden z účastníků konfliktu, devatenáctiletý muž, však jednoho z policistů náhle fyzicky napadl, a to úderem pěstí do hlavy. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Agresivního mladíka policisté ihned zpacifikovali a nasadili mu pouta. Dále muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu zadrželi a převezli na oddělení policie. Dechová zkouška u něho byla negativní, rovněž tak test na zjištění ovlivnění jinou návykovou látkou. Zadržený se choval značně agresivně, také když ho policisté eskortovali, v prostoru obvodního oddělení částečně prorazil dřevěné dveře. Policisté muže umístili do policejní cely. Prověřování případu napadení policisty převzali havlíčkobrodští kriminalisté.

REKLAMA

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání devatenáctiletého muže z Havlíčkova Brodu. „Byl obviněn ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě. Je stíhán na svobodě,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality František Šteidl. Případem se kriminalisté dále zabývají.

Slovní a fyzické napadání mezi obyvateli domu policisté vyšetřují jako podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. V souvislosti s poškozením dveří na policejním oddělení je devatenáctiletý agresivní mladík podezřelý ještě ze spáchání přestupku proti majetku.

Druhé napadení je z pátku 24. července. Před devátou hodinou dopoledne přijali policisté oznámení, že byl na čerpací stanici v obci na Kutnohorsku řidič vozidla BMW, který se choval agresivně, mluvil zmateně, vyvolával konflikty a v osobách, které se s ním setkaly, vzbuzoval dojem, že je pod vlivem návykových látek. Řidič jel dle přijatého oznámení na Golčův Jeníkov, a to velmi rychlou a agresivní jízdou. Po muži, u něhož vzniklo podezření, že může být nebezpečný pro svoje okolí, začali policisté ihned pátrat. „Před desátou hodinou dopoledne si podezřelého vozidla všimla policejní hlídka v Havlíčkově Brodě v Husově ulici. Automobil jel směrem do centra města,“ přiblížil komisař František Šteidl s tím, že policisté automobil zastavili a chtěli provést kontrolu. Řidič ale na jakékoli pokyny policistů směřující ke zjištění jeho totožnosti a provedení silniční kontroly nereagoval. Policisté tedy přistoupili k zajištění muže, ten ale zareagoval prudkou agresí. Řidiči, který kladl velmi aktivní odpor, a to údery rukama i kopy, policisté přiložili pouta. Jak zjistili, jednalo se o osmatřicetiletého muže ze Svitavska. Převezli ho do havlíčkobrodské nemocnice k odběru krve, odkud následně putoval do zdravotnického zařízení, kde byl hospitalizován.

Při útoku agresivního muže byli policisté zraněni a museli být ošetřeni v nemocnici. U vozidla BMW, které na ulici tvořilo překážku v silničním provozu, zajistila policie odtah.

Případ prověřují havlíčkobrodští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě a přečinu výtržnictví.


Facebook i-Vysočina.cz