Havlíčkův Brod bude ve dnech 7.–9. září 2018 hostit velkolepou akci. Město se stane dějištěm Národního zahájení Dnů evropského dědictví. Kromě zpřístupnění památek zdarma připravili organizátoři na sobotu a neděli bohatý doprovodný program.

„Velmi si vážím toho, že Národní zahájení Dnů evropského dědictví bude probíhat právě v našem městě. Kdybych měl vyzdvihnout jednu akci z mnoha, pak to bude určitě videomapping ke 100. výročí založení republiky, na který se návštěvníci i obyvatelé města mohou těšit v pátek po 22. hodině,“ přiblížil starosta města Jan Tecl.

REKLAMA

Součástí pátečních oslav bude i vernisáž výstavy s názvem Nositelé tradice lidových řemesel, která se bude konat od 17 hodin v zahradě Staré radnice. V podvečerních hodinách na Havlíčkově náměstí vystoupí například operní pěvkyně Monika Brychtová či houslista Jaroslav Svěcený.

Program bude od rána pokračovat i v sobotu. V 17.30 vyvrcholí koncertem v kostele Nanebevzetí Panny Marie, při němž se na jednom pódiu sejde pěvecký spolek Hlahol v Praze a sbor Vox Bohemica ze spřáteleného Českého Brodu.

Otevřené památky přivítají zdarma návštěvníky v sobotu i v neděli. V některých z nich se v rámci doprovodného programu představí brodští hudebníci.

„Rád bych, aby byl po tyto dny Havlíčkův Brod městem památkové kultury a památkového urbanismu, který budeme hrdě představovat i mnoha návštěvníkům, kteří se do města sjedou,“ vyslovil své přání místostarosta Libor Honzárek.

Kompletní program s více než desítkou dalších akcí naleznete na www i fb stránkách města. Svaz historických sídel Čech, Moravy a Slezska, který je pořadatelem Dnů evropského dědictví, vznikl v roce 1990. Tato organizace se zabývá především ochranou a obnovou památek a má na 200 členů z řad měst a obcí.