Od začátku května mohou lidé v Chotěboři využívat novou pobočku České pošty na náměstí T. G. Masaryka 56. Ta dosavadní byla nevyhovující a navíc rozdělená do dvou pater. Naopak nová pošta je v moderním designu, umístěná v jedné hale a navíc bezbariérová.

„Pokud chceme poskytovat našim klientům moderní a kvalitní poštovní služby, nemůžeme sídlit v prostorách, které jsou starší než obecní kronika. Pobočka v Chotěboři splňuje parametry moderní pošty. Pro zaměstnance a pro zákazníky jsou zde vytvořeny podmínky, které by měly být standardem naší firmy, odrazem našeho proklientského přístupu,“ říká generální ředitel České pošty Roman Knap.

REKLAMA

Dosavadní pošta sídlila v pronajatých prostorách a kromě ní zde byla umístěna v dvoupatrovém objektu také dodejna pro roznos zásilek.  Provozní prostory byly rozděleny veřejně přístupným schodištěm do dvou pater a jednotlivá pracoviště nebyla vzájemně propojena, proto také nedocházelo k jejich univerzálnímu provoznímu využití. Pro stávající počet pracovníků byly prostory kvůli své velikosti a uspořádání nedostatečné.

„Nová pobočka na náměstí T. G. Masaryka je celá v nové vizibilitě a na rozdíl od původní pošty je bezbariérová. V hale pro veřejnost a dalších prostorech je nainstalována klimatizace. Pošta je vybavena novým vyvolávacím systémem, který umožní také zrychlený výdej zásilek na kód, a to u přepážky Balíkovna,“ říká ředitel pobočkové sítě ve východních Čechách Libor Černý.

Kvůli diskrétnosti pro zákazníky, ale i pro zkvalitnění a zrychlení poštovních služeb jsou kromě Balíkovny otevřeny 3 přepážky a pokladna s diskrétním boxem. V zázemí je dostatečně velký sál pro doručovatele.