hokej hraHokejisté HC Mountfield České Budějovice odletěli do Finska, kde je čekají další dva zápasy v rámci European Trophy. S výpravou neodcestoval pouze zdravotně indisponovaný útočník Lukáš Květoň, informovaly o tom ve čtvrtek oficiální internetové stránky jihočeského klubu.

Svěřenci trenéra Františka Výborného vstoupili do evropské soutěže porážkou s Plzní (2:3 po prodl.), nyní se těší na konfrontaci s kvalitními severskými celky. Již ve čtvrtek změří síly s KalPou, o dva dny později pak narazí na jeden z nejúspěšnějších finských týmů poslední dekády - Kärpät Oulu. "Určitě nás dobře prověří. Pro všechny hráče, a zvlášť mladé kluky, to bude velká zkušenost. Očekávám, že to bude opravdu vynikající test. Také doufám, že k tomu podle toho hráči přistoupí," řekl Výborný pro oficiální web HC Mountfield.

REKLAMA

Do země tisíce jezer zamířilo dvaadvacet hokejistů včetně brankáře Šimona Hrubce, jenž bude v nadcházející sezoně hostovat v prvoligové Třebíči. Talentovaný gólman bude ve Finsku krýt záda Jakubu Kovářovi. "Chtěli bychom, aby si Šimon také vyzkoušel nějaký těžší zápas, ale rozhodneme se až podle momentální situace. V prvním duelu určitě nastoupí Kuba Kovář," sdělil českobudějovický kouč.

Ten bude mít k dispozici takřka kompletní kádr, chybět bude jen Květoň, který podstoupí lehký operační zákrok. Jihočeši touží na severu Evropy uspět a dobře reprezentovat český hokej. "Chtěli bychom odehrát dobrá utkání a přivézt solidní výsledek. Alespoň jedno vítězství by bylo dobré," poznamenal útočník Rostislav Martynek.

zdroj: MEDIAFAX


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Vysočina plná novinek a aktuálních informací