fotbal cipro-trenerVe středu dopoledne se po odstoupivším Jiřím Kotrbovi oficiálně stal novým trenérem fotbalistů Českých Budějovic zkušený František Cipro. Informaci sám Cipro při svém nástupu k mužstvu potvrdil.

Podle mluvčího klubu Radima Šupky se vedení klubu s Ciprem domluvilo na smlouvě do konce sezony. "Jak bude vypadat nový realizační tým, to zatím není rozhodnuto. Ale jedna věc už je jistá nyní. Rozvázali jsme smlouvu s Lovre Vulinem a na jeho místo z Trnavy přichází záložník Jaroslav Machovec," uvedl Radim Šupka. Levý obránce Lovre Vulin přišel na jih Čech letos v lednu z Liberce a patřil do základní sestavy týmu. Odehrál do konce sezony dvanáct zápasů a dal jeden gól, letos z pěti duelů nastoupil do tří a ve všech odehrál celých 90 minut. Celkem v české lize odehrál 56 zápasů a dal pět branek.

REKLAMA

Čtyřiašedesátiletý František Cipro jako hráč i trenér prožil nejlepší chvíle své kariéry ve Slavii Praha. Jako aktivní hráč odehrál za "sešívané" 232 zápasů a vstřelil 41 branek. Jako trenér dovedl Slavii k mistrovskému titulu v ročníku 1995/1996. Ve stejné sezoně dovedl Slavii až do semifinále Poháru UEFA.

V minulosti trénoval také Zbrojovku Brno, Chmel Blšany, Teplice, Viktorii Plzeň a od roku 2005 do roku 2007 právě České Budějovice. V zahraničí trénoval hlavně v Rakousku, kde vedl ligové týmy Tirol Innsbruck a LASK Linz. Na počátku trenérské kariéry v letech 1990 - 1992 trénoval kyperský AEL Limassol.

Naposledy se v ligové soutěži objevil 30. března 2010, kdy převzal Slavii po odvolaném Karlu Jarolímovi. Jenže v létě se kupodivu Jarolím do Slavie vrátil. Nyní tedy Cipro pokusí nastartovat jihočeský tým, který má po pěti kolech stejně jako Baník Ostrava a Sigma Olomouc na bodovém kontě nulu. Ovšem Sigma na spodek tabulky příliš nepatří, protože jí bylo devět bodů odečteno za korupční jednání.

ZDROJ: MEDIAFAX


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Mediální tréninky a komunikační poradentství od profesionálního týmu pHmedia