fotbal 03České Budějovice mají zájem o bývalého sparťanského obránce Tomáše Řepku, jehož ve středu neangažovala Plzeň. Naopak další bývalý člen klubu z Letné Jaromír Blažek do brány Dynama nepřijde, agentuře Mediafax to ve čtvrtek řekl tiskový mluvčí Jihočechů Radim Šupka.

Řepka byl po odchodu ze Sparty v hledáčku mistrovské Plzně. Jenže vedení Viktorie ve středu rozhodlo, že zkušeného obránce do týmu nevezme, protože by nemohl hrát v jarním play-off Evropské ligy proti Schalke 04. Dalším zájemcem o jeho služby se staly České Budějovice. "Jednání se rozběhla ve středu po odmítnutí Plzně. Oslovili jsme Řepkova manažera Pasku a teď bude záležet na Tomášovi, jak se rozhodne. Víme, že má více nabídek z českých klubů," uvedl Šupka.

REKLAMA

Pokud Řepka kývne na spolupráci s Jihočechy, nesetká se v kabině s bývalým parťákem ze Sparty Jaromírem Blažkem. Gólman byl v hledáčku Dynama, protože nebyl vyjasněný návrat chorvatského brankáře Mateje Delače. Chelsea totiž uvažovala o jeho stažení z hostování, ale londýnský klub nakonec poslal mladého gólmana zpátky do celku české Gambrinus ligy.

"Delač se už zapojil do přípravy s týmem. Tím máme otázku brankářů vyřešenou," poznamenal tiskový mluvčí Dynama Šupka. Chorvat bude v zimě usilovat o post jedničky se Zdeňkem Křížkem, na kterého trenér Frabntišek Cipro sázel v průběhu podzimu.

Zdroj: MEDIAFAX


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz