policie_Policisté z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zrealizovali v uplynulých dnech policejní akci s názvem „Sběrna“. Akce se zaměřila na kontrolu provozoven, ve kterých probíhá výkup druhotných surovin. Policisté pátrali zejména po věcech souvisejících s trestnou činností.

Akce se uskutečnila v teritoriu Územních odborů Třebíč, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Pelhřimov, kde bylo zkontrolováno celkem devět provozoven zabývajících se výkupem druhotných surovin.

„V rámci provedených kontrol nebyly vypátrány ani zajištěny žádné věci pocházející z trestné činnosti,“ řekla k případu kpt. Bc. Jana Láterová, vrchní komisařka odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Policisté ale získali důležité poznatky k jiné trestné činnosti. Jedná se o krádež nerezových trubiček v jedné žďárské firmě. Zatím nezjištěný pachatel měl v období od července do listopadu letošního roku odcizit z vnitřního prostoru firmy nerezové trubičky. Svým činem tak způsobil škodu ve výši 81 000 korun. Podobné akce zaměřené na kontrolu provozoven, které se zabývají výkupem druhotného odpadu, se budou v našem kraji v budoucnu opakovat.