vanocni_stromAdventní období začíná už tuto neděli. Většina měst Vysočiny se proto snaží, aby jejich náměstí do té doby ozdobil vánoční strom. Například Pelhřimov už od úterý zdobí třináctimetrový smrk stříbrný. Naopak Třebíč měla na svém náměstí vztyčit 15 metrů vysokou douglasku tisolistou, jenže ta se při kácení zlomila.

Vánoční pelhřimovský smrk pochází z Družstevní ulice a místní obyvatelé se jeho slanostního rozsvícení dočkají první adventní neděli 28. listopadu v 18 hodin.

Třebíč pro letošek vybrala douglasku tisolistou z třebíčské Okrajové ulice. Ta zde totiž stínila panelovému domu, a tak se podle slov radnice spojilo v jednom kroku "příjemné s užitečným". Jenže třebíčský vánoční strom se při kácení nečekaně zlomil vejpůl. A tak nyní v Třebíči shání nový strom. Snad se vše povede v termínu a Třebíč se podle plánu dočká slavnostního rozsvícení vánočního stromu v neděli 5. prosince.

Jihlava se vánočního stromu dočká ve středu, kdy bude pokácen na křižovatce ulic Hamerníkova a L.Janáčka a ještě téhož dne převezen na tradiční místo v horní části Masarykova náměstí. Slavnostního rozsvícení stromu a výzdoby města se všichni milovníci Vánoc dočkají také první adventní neděli, a to v 16.45!