schranka_duvery_policie_crPět peněženek, dvě pouzdra na doklady a jeden mobilní telefon našli v Jihlavě letos policisté ve schránce důvěry, která je již několik let umístěna u budovy policejního ředitelství kraje Vysočina. Agentuře Mediafax to v úterý sdělila mluvčí krajské policie Jana Kroutilová.

Ve většině peněženek byly doklady, platební karty a hlavně osobní věci, například fotografie blízkých osob, telefonní čísla a vizitky.

"Pokud se majitele nepodaří nalézt, odevzdáme věci na příslušné instituce. Například mobilní telefony a peněženky předáváme na Ztráty a nálezy, občanské průkazy na správní odbory, řidičské průkazy na odbory dopravy, platební karty bankám a tak dále. Ve Ztrátách a nálezech pak mají majitelé věcí ještě další možnost si svoji věc vyzvednout," informovala mluvčí.

Schránka je určena pro ty, kteří chtějí anonymně odevzdat nalezené věci nebo policistům předat různé podněty či poznatky. Lze ji využít i k případným připomínkám a stížnostem na jednání policistů.

Prostor v okolí schránky důvěry a pohyb lidí na tomto místě policisté nemonitorují ani nezaznamenávají. Podle Kroutilové bezpečnostní kamera nacházející se v blízkosti budovy krajského ředitelství prostor, kde je schránka důvěry umístěná, nesnímá.

Loni našli policisté ve schránce důvěry sedm peněženek a čtyři pouzdra s doklady, kromě toho také tři desítky občanských a řidičských průkazů, cestovní doklady, platební karty, karty zdravotních pojišťoven a další průkazy. Ze schránky vyzvedli také dva mobilní telefony. V jedné z peněženek byla uložena hotovost přes 1700 korun. "Její majitel, mladý muž z Prahy, při oznámení o nalezení peněženky i s penězi chtěl poděkovat poctivému nálezci. Policisté zaručují všem, kteří schránku důvěru využijí, anonymitu," dodala Kroutilová.

zdroj: MEDIAFAX