benzinkaNa Vysočině v minulém týdnu klesly ceny benzinu i nafty. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji zlevnil o sedm haléřů, a prodává se tak za 33,01 koruny za litr. V celé ČR jeho cena klesla v průměru o jeden haléř na 32,99 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Třebíč, v průměru za 32,65 koruny za litr. To je o 27 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Pelhřimov, litr tam stojí průměrně 33,39 koruny (o 56 haléřů více než před týdnem).

Cena nafty v kraji klesla o 13 haléřů a řidiči ji nakoupí za 32,36 koruny za jeden litr. Republikový průměr se snížil stejně jako u benzinu o jeden haléř na 32,17 koruny za litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Třebíč, v průměru tam za ní pumpaři inkasují 32,01 koruny za litr (o 28 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu diesel drží na benzinových pumpách v okrese Žďár nad Sázavou, kde se za jeden litr platí v průměru 32,67 koruny.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX