benzin_02Na Vysočině se ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu vyvíjely rozdílně, natural mírně zlevnil, nafta naopak podražila. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji zlevnil o sedm haléřů a prodává se za 31,36 koruny za litr. V celé ČR jeho cena klesla v průměru o tři haléře na 31,14 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Třebíč, v průměru za 30,88 koruny za litr. To je o 46 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Žďár nad Sázavou, litr tam stojí průměrně 31,95 koruny (o 22 haléřů méně než před týdnem).

Cena nafty v kraji vzrostla o 14 haléřů a řidiči ji nakoupí za 30,72 koruny za jeden litr. Republikový průměr se snížil o dva haléře na 30,28 koruny za litr.

I nafta je v kraji nejlevnější v okrese Třebíč, v průměru za ní pumpaři inkasují 30,27 koruny za litr (o 13 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu diesel drží na benzinových pumpách v okrese Žďár nad Sázavou, kde se za jeden litr platí v průměru 30,82 koruny.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX