OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

dukovany_pohledJaderná elektrárna v Dukovanech od pondělí hostí už potřetí ve své historii prověrku Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni. Agentuře Mediafax to potvrdil mluvčí elektrárny Petr Spilka. PODÍVEJTE SE NA OSLAVY 25 LET JADERNÉ ELEKTRÁRNY DUKOVANY!

Podobná mise do Dukovan zavítala už dvakrát, naposledy ale před deseti lety. Komisaři totiž navštěvují jaderné elektrárny periodicky právě ve zhruba desetiletých cyklech. „Cílem jejich práce je porozumět skutečnostem a skutečným činnostem v elektrárně, porovnat je s mezinárodními doporučeními, nalézt doporučení pro zlepšení činností v elektrárně, ale také vyzdvihnout dobré praxe, které by mohly pozvednout světovou praxi v ostatních jaderných elektrárnách,“ vysvětlil Petr Spilka.


Mise OSART (Operational Safety Review Team) totiž slouží především k porovnání praxe v kontrolované elektrárně s mezinárodními standardy. Komisaři se zaměřují především na bezpečnost, vzdělávání, organizaci, údržbu, technický rozvoj radiační či chemickou ochranu a havarijní připravenost, ale i na zpětnou vazbu při událostech. Dukovanská mise potrvá více než dva týdny a skončí 23. června, kdy budou zveřejněny první předběžné závěry.

REKLAMA

Jaderná elektrárna v Dukovanech byla do provozu spuštěna 12. února 1985 startem reaktoru 1. bloku, poslední čtvrtý blok byl zkušebně spuštěn o dva roky později. Ročně vyrobí téměř 14 milionů MWh elektrické energie, přičemž náklady na výrobu jedné kWh činí pouhých 60 halířů, což jsou nejnižší náklady v celé České republice.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA