Při srovnání počtu letošních střetů se zvěří s tím, kolik se jich v prvních sedmi měsících roku událo loni, se ukazuje, že jich markantně přibylo. Další nehoda se stala tento čtvrtek na Třebíčsku.

Policisté z třebíčského dopravního inspektorátu vyjížděli ve čtvrtek ke střetu vozidla s lesní zvěří. Nehoda se stala večer kolem půl deváté na silnici II/360 v katastru obce Trnava. Řidič v osobním automobilu Suzuki SX4 jel ve směru od Pocoucova k Rudíkovu, když mu na přímém úseku náhle z pravého silničního příkopu vběhla do jízdní dráhy srna. Ta následný střet nepřežila. Řidič zranění neutrpěl. Dechová zkouška u něho vyloučila požití alkoholu. Při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 84 tisíc korun.

REKLAMA

„Od začátku letošního roku do konce července jsme v našem kraji vyšetřovali celkem 540 střetů vozidel s lesní zvěří. Jde o výrazný, téměř pětatřicetiprocentní, nárůst počtu těchto nehod ve srovnání se stejným obdobím loňského roku,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Jak doplnila, na Třebíčsku letos policisté dokumentují 94 střetů s lesní zvěří.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací