Policisté z třebíčského dopravního inspektorátu vyjížděli v pondělí ráno deset minut před půl devátou vyšetřovat okolnosti vážné dopravní nehody, která se stala na silnici I/38 v Želetavě před čerpací stanicí.

Osmadvacetiletý řidič – státní příslušník Rumunska – jel s nákladním vozidlem Iveco od centra Želetavy směrem na Jihlavu. Nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a vlastnostem vozidla a nejel takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled. Vlivem rychlosti nedokázal zastavit za citroenem, jehož řidička odbočovala vlevo na místo ležící mimo pozemní komunikaci – do prostor benzinové čerpací stanice. Přední část nákladního vozidla se srazila se zadní částí osobního automobilu. Citroen byl po nárazu odhozen vpřed, kde se několikrát otočil okolo své osy a přední částí narazil do pravého předního rohu protijedoucího vozidla Kia. Toto vozidlo jelo ve směru od Jihlavy do centra Želetavy.

REKLAMA

Při dopravní nehodě byla těžce zraněna třiačtyřicetiletá řidička citroenu, která v autě zůstala zaklíněna. Žena musela být převezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Brně. Nikdo další zraněn nebyl. Alkohol policisté u řidiče nákladního vozidla Iveco a řidičky vozidla Kia vyloučili na místě provedením dechové zkoušky.

Při dopravní nehodě vznikla na zúčastněných vozidlech hmotná škoda v celkové výši asi 135 tisíc korun. Policisté řidiče nákladního auta se souhlasem státního zástupce zadrželi a zahájili úkony trestního řízení.