REKLAMA

strakoniceRadnice v jihočeských Strakonicích i v Písku by do konce týdne mohly mít alespoň představu, jak bude vypadat jejich nové vedení. Agentuře Mediafax to v úterý řekli lídři vítězných stran ve městech, kteří nyní vedou jednání s potencionálními koaličními partnery.

Ve Strakonicích zvítězilo v komunálních volbách hnutí Slušnost a jistota pro Strakonice (SJS) vedené současným starostou Pavlem Vondrysem. Hnutí v současné době jedná s budoucími možnými partnery, debaty ale zatím nejsou u konce.

"Některé schůzky se konají, jiné budou následovat. Na nich se musí vytříbit požadavky, názory, ústupky, zhruba na konci týdne bychom snad mohli mít alespoň představu, jak to bude ve městě v následujících čtyřech letech vypadat,“ uvedl v úterý pro agenturu Mediafax Vondrys.

Lze očekávat, že by zde radnici mohli vést tři koaliční partneři - SJS, ČSSD a TOP 09. Pokud by se tyto strany dohodly, Vondrys by mohl zůstal i nadále v čele města.

Ustavující zasedání zastupitelstva města, kde se bude volit rada města a starosta, by pak mělo být 9. listopadu.

Vyjednává se také v Písku. "Dnes víme, že bychom jako s hlavním partnerem šli do koalice s Volbou pro město (VPM) a pravděpodobně s ODS, ale poměrně velkou shodu jsme našli i s TOP 09. Kdo bude nakonec naším koaličním partnerem, ukážou následující dny,“ uvedl advokát Ondřej Veselý (ČSSD), který by se mohl stát starostou.

Do pátku by mělo být tedy jasné, kdo bude tvořit vedení a radu města. Také v Písku by se první zasedání zastupitelstva mohli konat hned začátkem týdne.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA