zastupitelstvo_pelhrimovPelhřimovští zastupitelé v úterý opět zasedli, aby zvolili nové vedení města. Na postu starosty se žádná změna neudála. Staronovým starostou byl opět zvolen Leopold Bambula, který obhájil v primárních volbách svou pozici lídra. Zastupitelstvo na svém úterním zasedání rozhodlo i o dvou pozicích místostarosty. Těmi se stali Tomáš Dufek a Ladislav Teisler.

V Pelhřimově tak nadále bude vládnout ODS ve středopravé koalici s TOP 09 A KDU-ČSL. Občanští demokraté tak po dvou volebních obdobích ukončili spolupráci s ČSSD, kterou poslali do opozice.

foto_zastupitelstvo_pelhrimov
ODS zvítězila v těsném souboji před ČSSD o dva procentní body a po několika letech vrátila pelhřimovské lidovce zpět na radnici. Paradoxně to byla právě ODS, která díky koalici s ČSSD ukončila v minulosti vládu KDU- ČSL nad pelhřimovskou radnicí. Ještě před volbami se přitom dalo čekat, že radniční koalice bude pokračovat pravděpodobně dál v modro-oranžové sestavě. Varianta, kterou podle informací portálu i-Vysočina.cz občanští demokraté ČSSD nabídli, ale nebyla akceptovaná a tak bude v následujících čtyřech letech Pelhřimovu vládnout středopravá koalice.

ODS získala starostu a jednoho místostarostu. TOP 09 na základě koaliční dohody obsadila post druhého místostarosty a lidovci získali dva členy v radě.