pestirna_marihuany_ikoV letošním roce zaznamenali pelhřimovští kriminalisté velký úspěch při odhalování distribuce drog. Odhalení a dopadení pachatelů však předcházela dlouhodobá a systematická práce, která nakonec kriminalisty přivedla na stopu a následně i k dopadení dealerů, vařičů drog a nakonec i k objevení pěstírny marihuany.

pestirna_marihuany_1_
Koncem října kriminalisté dopadli muže, který měl v domku na  Kamenicku vybudovanou pěstírnu marihuany. Při domovní prohlídce zajistili 195 ks rostlin konopí setého (marihuany) před květem. V místnosti o rozloze 20 m2 pak zajistili 552 ks předpěstovaných mladých sazenic téže rostliny. Vedoucí oddělení obecné kriminality npor. Luboš Jakoubek k pěstování marihuany uvedl: „třicetiletý muž pěstoval sazenice marihuany za pomoci speciálně nainstalovaného zařízení složeného ze závěsných svítidel se sodíkovými výbojkami. Lampami zajišťoval rostlinám teplo i světlo. Jejich růst podporoval speciálními hnojivy a roztoky“. Kriminalisté dále zajistili i 10,6 kg sušené drti konopí. Drť pachatel získal z rostlin, které byly vypěstovány na přilehlém pozemku  u domku.

pestirna_marihuany_2_
Policisté třicetiletého muže z Kamenicka zadrželi a zahájili jeho stíhání ze spáchání trestného činu  nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Na muže byl podán návrh na vzetí do vazby. Soudce návrh akceptoval a v současné době je muž umístěn ve vazební věznici.

pestirna_marihuany_3_
Výroba a distribuce drog patří mezi závažnou trestnou činnost, která na sebe váže i další kriminalitu. Mezi ní patří například krádeže, vydírání,  násilná trestná činnost a s tím spojená i prostituce.

pestirna_marihuany_4_
Pelhřimovští kriminalisté věnují velkou pozornost odhalování  distribuce drog a od počátku roku mají na svém kontě objasněno již 65 skutků této trestné činnosti. Celkem 53 osob bylo obviněno z drogové kriminality a velkým úspěchem je odhalení jedné varny pervitinu a dvou pěstíren marihuany.