P1030083V úterý odpoledne krátce před třetí hodinou přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o dopravní nehodě na křižovatce v obci Černovice na Pelhřimovsku. K události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pacov.

Průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že došlo ke střetu osobního vozidla značky Ford Focus a převozového sanitního vozu. Řidič sanitky vyvázl z nehody bez zranění. V osobním vozidle cestovala v době nehody  řidička a dvě malé děti. Všichni tři utrpěli při nehodě šok. Na místo byli povoláni zdravotníci, kteří celou posádku osobního vozidla vyšetřili. Naštěstí všichni vyvázli z nehody bez zranění. Jako malou útěchu a pro zklidnění po velmi nepříjemném zážitku věnovali zasahující hasiči oběma dětem plyšové maskoty „Dráčky Záchranáčky“.

P1030077
Z obou vozidel unikly při nehodě provozní kapaliny. Jejich likvidaci provedli hasiči speciálním sorbentem. Po zdokumentování dopravní nehody Policií ČR byla havarovaná vozidla naložena na odtah. V 16:58 hod se zasahující jednotka vrátila zpět na svoji základnu.

P1030084
Příčinu dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

Co je to projekt "Dráček Záchranáček"?
Projekt „Dráček Záchranáček“ je celorepublikovým preventivně výchovným projektem, ke kterému se HZS kraje Vysočina připojil již v polovině roku 2008. Těmito plyšovými hračkami jsou v současné chvíli vybavena  naše výjezdová vozidla a hasiči je využívají u zásahů, kde figurují děti.  Mnohdy se totiž stává, že jsou hasiči u události jako první a tento plyšák jim pak  napomáhá navázat s dětmi nezbytný kontakt a zároveň děti uklidnit. Jen v loňském roce hasiči, zejména při dopravních nehodách, věnovali dětem osmnáct dráčků.

Resize_of_Drek